Pierwszy śnieg

Już powoli pogoda nam podpowiada, że zima i sezon narciarski się zbliżają. W Bieszczadach spadł pierwszy śnieg. Z pewnością miłośnicy sportów zimowych już się nie mogą doczekać, kiedy będą mieli możliwość jeździć na nartach i snowboardzie w swoich ulubionych bieszczadzkich ośrodkach narciarskich.

Po pierwszych opadach śniegu na chwilę obecną, na stokach znajduje się do 3 centymetrów śniegu, natomiast w Ustrzykach Górnych i Cisnej pokrywa śnieżna mierzy do 5 centymetrów. Mamy nadzieję, że zima w tym sezonie przyjdzie wcześniej niż rok temu a także śnieg tak szybko nie stopnieje i będziemy mogli dłużej cieszyć się z sezonu narciarskiego. Jak na razie możemy tylko o niej pomarzyć, śnie jest mokry i temperatura za wysoka by mógł się utrzymać dotąd aż spadnie go więcej. Nie najlepsza jest natomiast widoczność. W nieco wyższych partiach gór mgła ogranicza widoczność do 50 metrów. Natomiast w dolinach jest nieco lepiej, widać od 500 metrów do jednego kilometra. Wszystko to przyczynia się do tego, że pogorszyły się warunki turystyczne. Dlatego też w trakcie wypraw w wyższe partie gór należy się dobrze przygotować.

Warto już teraz zastanowić się gdzie chcemy spędzić wolny czas zimą. Bez obaw możemy zabrać ze sobą zabrać sprzęt do wędrówki górskiej, ale także narty. Pokrywa śnieżna zalega tutaj przeważnie przez około 140 dni w roku. Bieszczady są doskonałym miejscem nie tylko dla osób ceniących sobie ciszę, spokój i wspaniałe widoki, ale także dla tych, którzy pragną przeżyć tutaj przygodę, doskonale się bawiąc i nie boją się wyzwań.

Dodaj komentarz