Pierwszy śnieg

Już powoli pogoda nam podpowiada, że zima i sezon narciarski się zbliżają. W Bieszczadach spadł pierwszy śnieg. Z pewnością miłośnicy sportów zimowych już się nie mogą doczekać, kiedy będą mieli możliwość jeździć na nartach i snowboardzie w swoich ulubionych bieszczadzkich ośrodkach narciarskich.

Po pierwszych opadach śniegu na chwilę obecną, na stokach znajduje się do 3 centymetrów śniegu, natomiast w Ustrzykach Górnych i Cisnej pokrywa śnieżna mierzy do 5 centymetrów. Mamy nadzieję, że zima w tym sezonie przyjdzie wcześniej niż rok temu a także śnieg tak szybko nie stopnieje i będziemy mogli dłużej cieszyć się z sezonu narciarskiego. Jak na razie możemy tylko o niej pomarzyć, śnie jest mokry i temperatura za wysoka by mógł się utrzymać dotąd aż spadnie go więcej. Nie najlepsza jest natomiast widoczność. W nieco wyższych partiach gór mgła ogranicza widoczność do 50 metrów. Natomiast w dolinach jest nieco lepiej, widać od 500 metrów do jednego kilometra. Wszystko to przyczynia się do tego, że pogorszyły się warunki turystyczne. Dlatego też w trakcie wypraw w wyższe partie gór należy się dobrze przygotować.

Warto już teraz zastanowić się gdzie chcemy spędzić wolny czas zimą. Bez obaw możemy zabrać ze sobą zabrać sprzęt do wędrówki górskiej, ale także narty. Pokrywa śnieżna zalega tutaj przeważnie przez około 140 dni w roku. Bieszczady są doskonałym miejscem nie tylko dla osób ceniących sobie ciszę, spokój i wspaniałe widoki, ale także dla tych, którzy pragną przeżyć tutaj przygodę, doskonale się bawiąc i nie boją się wyzwań.

Dodaj komentarz

turystykabieszczady.pl - ciekawostki i informacje na temat wypoczynku w Bieszczadach. Dzięki stronie znajdziesz szybko nocleg w Bieszczadach. Możesz również dodać swój obiekt noclegowy z tego regionu. Na stronie znajduje się szeroka baza hoteli, pensjonatów, hosteli i innych obiektów turystycznych w Bieszczadach. Przewodnik online po Bieszczadach, w którym znajdziesz opisy ciekawych atrakcji turystycznych. W portalu obszerne opisy znakowanych szlaków turystycznych, ścieżek, szlaków turystycznych w Bieszczadach. Jeśli poszukujesz noclegu – domu bądź pensjonatu skorzystaj z naszej bazy. Na stronie znajduje się również liczne galerie zdjęć i fotografii Bieszczad.

Aktualności i bieszczadzkie atrakcje


Z nami zaplanujesz ciekawy pobyt w Bieszczadach dla siebie i swoich bliskich. Stworzysz plan na rodzinny wypad, z którego wszyscy będą zadowoleni. W serwisie także kamerki na żywo z Bieszczad. Chcesz wiedzieć jaki jest ruch turystyczny, a może pogoda i warunki narciarskie na stokach w Bieszczadach? Planowanie trasy turystycznej i wycieczki w Bieszczadach jeszcze nigdy nie było tak proste jak dotychczas. Znajdziesz tutaj atrakcje nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Podkarpacie to jedno z piękniejszych województw w Polsce. Z pewnością warto odwiedzić to miejsce, a my Ci w tym pomożemy. To cenny region pod względem przyrody oraz atrakcji. Jedno z najlepszych miejsc do wypoczynku.