Żubry w Bieszczadach

Do tej pory spacerując po Bieszczadach można było natknąć się na niejedno połacie wyleżanej trawy albo zwierzęce odchody, a także usłyszeć odgłosy dzikiej zwierzyny. Od wiosny można już z bliska podziwić żubry na specjalnych tarasach pokazowych. 16 lutego 2012 roku do Bieszczadzkiego Parku Narodowego dotarły trzy ogromne żubry prosto ze Szwajcarii, które w niedługim czasie zostaną wyposażone w telemetryczne obroże i wypuszczone na wolność. Jak powiedział rzecznik RDLP: „Przybysze to dwie 3-letnie krowy oraz 2-letni byk, pochodzą z ogrodów zoologicznych w Bernie i Goldau”.

Od początku roku trwały intensywne prace zmierzające do zakończenia profesjonalnej zagrody dla stada bieszczadzkich żubrów. Na terenie Nadleśnictwa Stuposiany zagospodarowano kilka hektarów ziemi, postawiono wysokie ogrodzenie, a w okolicach Mucznego powstała pokazowo- aklimatyzacyjna zagroda. Cała ta inwestycja jest realizowana w ramach programu „Ochrona żubra in situ – część południowa”, prowadzonego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie.

Specjalnie przygotowane tarasy widokowe z wybiegiem dla zwierzyny porośniętym jodłami, paśnikiem oraz małym strumykiem będą niezwykłą atrakcję dla turystów. Otwarcie obiektu przewidziane jest na początek kwietnia, ale już dziś zachęcamy rodziców do wybrania się w Bieszczady z dziećmi na lekcję przyrody w naturalnym środowisku.

Dodaj komentarz

turystykabieszczady.pl - ciekawostki i informacje na temat wypoczynku w Bieszczadach. Dzięki stronie znajdziesz szybko nocleg w Bieszczadach. Możesz również dodać swój obiekt noclegowy z tego regionu. Na stronie znajduje się szeroka baza hoteli, pensjonatów, hosteli i innych obiektów turystycznych w Bieszczadach. Przewodnik online po Bieszczadach, w którym znajdziesz opisy ciekawych atrakcji turystycznych. W portalu obszerne opisy znakowanych szlaków turystycznych, ścieżek, szlaków turystycznych w Bieszczadach. Jeśli poszukujesz noclegu – domu bądź pensjonatu skorzystaj z naszej bazy. Na stronie znajduje się również liczne galerie zdjęć i fotografii Bieszczad.

Aktualności i bieszczadzkie atrakcje


Z nami zaplanujesz ciekawy pobyt w Bieszczadach dla siebie i swoich bliskich. Stworzysz plan na rodzinny wypad, z którego wszyscy będą zadowoleni. W serwisie także kamerki na żywo z Bieszczad. Chcesz wiedzieć jaki jest ruch turystyczny, a może pogoda i warunki narciarskie na stokach w Bieszczadach? Planowanie trasy turystycznej i wycieczki w Bieszczadach jeszcze nigdy nie było tak proste jak dotychczas. Znajdziesz tutaj atrakcje nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Podkarpacie to jedno z piękniejszych województw w Polsce. Z pewnością warto odwiedzić to miejsce, a my Ci w tym pomożemy. To cenny region pod względem przyrody oraz atrakcji. Jedno z najlepszych miejsc do wypoczynku.