Złota jesień w Bieszczadach

Bieszczady, jak powszechnie wiadomo, od zawsze budzą u turystów ogromny zachwyt. Są one bez wątpienia jednym z najpiękniejszych regionów w Polsce, niezależnie od panującej pory roku. Jednakże okres jesienny dodaje im niesłychanego uroku, kiedy to grzbiety gór i drzew mienią się w niesamowitych odcieniach. Każdy miłośnik Bieszczad nie może się wtedy ich nie odwiedzić.

Na tak piękny jesienny wizerunek Bieszczad wpływają głównie panujące tam warunki środowiskowe – drzewa, krzewy i rosnące trawy. Krajobraz bieszczadzki jest pełen drzew – głównie buków i jodeł.  Urozmaicony jest on także poprzez brzozy, olchy, jawory oraz jarzębinę. Wszystkie one dodają niesamowity efekt mieniących się liści podczas okresu jesiennego. Ponad lasami natomiast rozciągają się szerokie połoniny – najbardziej znane z nich to połonina Wetlińska i Caryńska.

Niesamowite widoki oferują także pasma Bukowskie i Szerokiego Wierchu, które charakteryzują się bardzo oryginalną roślinnością górską. Liczne mchy, ziołorośla oraz rośliny endemiczne stanowią tu o bardzo osobliwy charakterze środowiska roślinnego. Także kwiaty, które kwitną na terenie Bieszczad dowodzą ich niezwykłości – żółte pełniki, lilie, złotogłów czy też goździki, storczyki i kosaćce niesamowicie urozmaicają bieszczadzki krajobraz.

Okres jesienny to także czas, kiedy nad Bieszczadami przelatuje tysiące wędrownych ptaków, takich jak żurawie, sokoły czy błotniaki. Jest to też moment, kiedy jelenie maja swoje gody.

Jesienne Bieszczady to krajobrazy, które każdy powinien przynajmniej raz w życiu zobaczyć. Wypełnione są one przepięknymi barwami, mnogością roślin i zwierząt. Mając takie doświadczenie, wspomnienie Bieszczad na pewno będzie obrazem o którym się nigdy nie zapomni.

Dodaj komentarz

turystykabieszczady.pl - ciekawostki i informacje na temat wypoczynku w Bieszczadach. Dzięki stronie znajdziesz szybko nocleg w Bieszczadach. Możesz również dodać swój obiekt noclegowy z tego regionu. Na stronie znajduje się szeroka baza hoteli, pensjonatów, hosteli i innych obiektów turystycznych w Bieszczadach. Przewodnik online po Bieszczadach, w którym znajdziesz opisy ciekawych atrakcji turystycznych. W portalu obszerne opisy znakowanych szlaków turystycznych, ścieżek, szlaków turystycznych w Bieszczadach. Jeśli poszukujesz noclegu – domu bądź pensjonatu skorzystaj z naszej bazy. Na stronie znajduje się również liczne galerie zdjęć i fotografii Bieszczad.

Aktualności i bieszczadzkie atrakcje


Z nami zaplanujesz ciekawy pobyt w Bieszczadach dla siebie i swoich bliskich. Stworzysz plan na rodzinny wypad, z którego wszyscy będą zadowoleni. W serwisie także kamerki na żywo z Bieszczad. Chcesz wiedzieć jaki jest ruch turystyczny, a może pogoda i warunki narciarskie na stokach w Bieszczadach? Planowanie trasy turystycznej i wycieczki w Bieszczadach jeszcze nigdy nie było tak proste jak dotychczas. Znajdziesz tutaj atrakcje nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Podkarpacie to jedno z piękniejszych województw w Polsce. Z pewnością warto odwiedzić to miejsce, a my Ci w tym pomożemy. To cenny region pod względem przyrody oraz atrakcji. Jedno z najlepszych miejsc do wypoczynku.